مناره
ArticleID PicAddress Subject Date
{ArticleID}
{Header}
{Subject}

{Comment}

 {StringDate}
 
 • كتاب «هويت ديني و آموزه هاي چالش برانگيز معاصر»   
 • 1391-08-30 11:29:41  
 • تعداد بازدید : 13   
 • ارسال به دوستان
 •  
 •  
 • کتاب «هویت دینی و آموزه های چالش برانگیز معاصر»

  به گزارش خبرگزاری شبستان، دکتر سید مهدی سجادی در ابتدای این کتاب آورده است: اگر چه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، ظرفیت ها، زمینه ها و فرصت های مناسبی برای بهبود در مؤلفه های توسعه هویت ملی به معنی عام کلمه و تقویت مبانی اعتقادی و اندیشه دینی جوانان جامعه به معنی خاص آن فراهم و تمامی امکانات کشور برای تحقق شعار توسعه معنوی و دینی جامعه بسیج شد، اما نبود برنامه ریزی های مشخص و ساز و کارهای مدیریتی و تصمیم گیری های مناسب برای استفاده بهینه از فرصت های باعث از دست رفتن فرصت ها و امکانات موجود شده است.

  وی می افزاید: رسالت نظام تعلیم و تربیت (آموزش و پرورش و دانشگاه ها) در جمهوری اسلامی نیز که در جهت تقویت روندها و فرآیندهای بهبود و تقویت هویت پذیری دینی دانش آموزان، دانشجویان و جوانان است، رسالتی بی بدیل و بسیار اساسی است که غفلت از آن می تواند زیان های فراوانی را به ویژه در حوزه های اجتماعی ـ رفتاری به بار آورد.

  در این کتاب راهکارهای بیان شده نیز با چگونگی اجرای رسالت مهم نظام تعلیم و تربیت در حوزه پرورش و تقویت روندهای هویت پذیری دینی جوانان هماهنگ هستند.

  «آموزه های معاصر» عنوان بخش اول این کتاب است و داری هفت فصل بوده که عبارتند از: مدرنیسم، لیبرالیسم، نظریه کثرت گرایی فرهنگی، نظریه کثرت گرایی دینی، نظریه جامعه مدنی، جهانی شدن فرهنگی ـ اجتماعی و پسا ساختار گرایی.

  بخش دوم به مفهوم شناسی هویت و هویت دینی می پردازد؛ هویت از نظر گاه های مختلف، عوامل مؤثر بر شکل گیری هویت، بحران هویت، هویت از دید جامعه شناختی، دین و هویت، هویت دینی، مطالبی است که در این بخش به صورت مفصل تبیین شده است.

  در بخش سوم با عنوان آموزه های معاصر و چالش های آن برای هویت دینی که فصل های آن شامل: مدرنیسم و چالش های آن برای هویت دینی، لیبرالیسم و چالش های آن برای هویت دینی، کثرت گرایی فرهنگی و چالش های آن برای هویت دینی، کثرت گرایی دینی و چالش های آن برای هویت دینی، جامعه مدنی و چالش های هویتی آن، جهانی شدن فرهنگی و چالش های آن برای هویت دینی، پسا ساختار گرایی و چالش های هویتی آن، است.

  بخش آخر به راهکارها و چشم اندازها می پردازد؛ راهکارهای عملی، راهبردهای تعمیق و گسترش هویت دینی، سیاست های اجرای برنامه توسعه هویت دینی، برنامه های گسترش و تعمیق هویت دینی، فصل های بخش چهارم این کتاب است.

  این کتاب در 440 صفحه با قطع رقعی، شمارگان 3000 نسخه و قیمت 8800 تومان به همت پژوهشکده باقرالعلوم (ع) و توسط شرکت چاپ و نشر بین الملل منتشر شده است.
   

   
   
 • مطالب مرتبط
 • نوجوانان با وجوه عاطفي و معنوي امام خميني (ره) آشنا مي‌شوند
  جاده جنگ عنوان رماني پنج جلدي است به قلم منصور انوري كه به واقعه ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ و فعاليت‌ مبارزاتي گروه‌هاي اسلامي مي پردازد
  روزشمار تاريخ معاصر ايران به جلد پنجم رسيد
  ارائه تقريظات جديد رهبرانقلاب در يك كتاب
  انتشار تازه‌ترين آثار آيت‌الله جوادي آملي
  كتاب «فلسفه گفتن مرگ بر آمريكا در قرآن» منتشر شد
  تمدن اسلامي در قرن چهارم هجري
  اعلام قرآن
  «لشكر خوبان» روايت خوب و نگارش بسيار ممتازى دارد
  نرم‌افزار كتاب‌هاي شهيد مطهري ويژه تلفن همراه توليد شد
  كتاب «قضاوت‌هاي امير مومنان(ع)» به فارسي ترجمه شد
  كتاب اخلاق مديريت منتشر شد
  «بيداري اسلامي؛ مباني، زمينه‌ها و پيامدهاي ژئوپليتيك » توسط سوره‌مهر منتشر شد
  پيش مرگ
  بازمهندسي عمليات رواني كاركردي راهبردي در مقابله با شبيخون فرهنگي
  «جبهه جنگل» روايتي از درگيري‌هاي منافقين و سپاه در جنگل‌هاي تالش
  توزيع 9 عنوان كتاب تغذيه فكري شبكه تبليغ در شش ماهه اول سال 91
  تاريخ ايران را ورق بزنيد
  شيوه مناظرات انبيا و امام صادق (ع)  
   
 • فایلهای مرتبط
 • فایل
  عنوان
  نام :
  نام خانوادگی :
  ایمیل :
   
  متن :
  متوسط امتیاز :
  %0
  تعداد آراء :
  0
  امتیاز شما :