مناره
ArticleID PicAddress Subject Date
{ArticleID}
{Header}
{Subject}

{Comment}

 {StringDate}
 
 • مسئول سازمان بسيج حقوق دانان كشور خبر داد: اجراي طرح هر مسجد يك حقوق دان در ۱۲۰۰ مسجد در سراسر كشور  
 • 1398-05-12 10:21:26  
 • تعداد بازدید : 17   
 • ارسال به دوستان
 •  
 •  
 • مسئول سازمان بسیج حقوق دانان کشور خبر داد:

  اجرای طرح هر مسجد یک حقوق دان در ۱۲۰۰ مسجد در سراسر کشور

  بهرامیان از افتتاح رسمی طرح هر مسجد یک حقوق دان در اواخر مرداد ماه خبر داد و گفت: در این طرح ۱۲۰۰ مسجد در سراسر کشور تحت پوشش قرار می گیرند مردم به شکل ساده و روان آموزش های حقوقی را دریافت می گنند.

  پایگاه خبری مسجد نیوز: «مهدی بهرامیان» با اشاره به همکاری های بسیج حقوق دانان با مساجد کشور در مورد طرح هر  مسجد یک حقوق دان گفت: طرح هر مسجد یک حقوق دان از یک سال گذشته به شکل  آزمایشی در برخی استانها اجرا شده است و طی ۲ هفته اینده به شکل رسمی در  کشور افتتاح می شود.


  مسئول سازمان بسیج حقوق دانان کشور افزود:  برای این طرح 1200 مسجد در سراسر کشور نقطه گذاری شدند و در هر استان مساجد  شاخص را تعیین کردیم تا در چند موضوع مهم از جمله آسیب های خانواده مانند  طلاق و تحکیم خانواده، کاهش روی آوری به اعتیاد، کاهش خشونت و رفع آسیب  هایی که ناشی از مسائل اقتصادی و مالی و همچنین مسائل بومی هر منطقه که  مورد نیاز آنها در مساجد مطرح شود.


  وی گفت: در هر ماه یک جلسه آموزشی و یک جلسه مشاوره ای در  مساجد برگزار می شود و قبل از برگزاری این جلسات مردم در جریان موضوعات  جلسات قرار می گیرند.


  بهرامیان ادامه داد: امیدواریم تا پایان سال ارزیابی اولیه از  مردم نسبت به جلساتی که در مساجد برگزار می شود داشته باشیم تا بتوانیم از  این راه گام موثری در پیشگیری از آسیب های اجتماعی، جرم  و افزایش فرهنگ  قانون مداری در کشور برداریم.


  مسئول سازمان بسیج حقوق دانان کشور تصریح کرد: بستر اولیه  برای افزایش فرهنگ مداری درکشور مساجد هستند و قطعا این طرح در سطح مدارس،  دانشگاهها و حتی مسئولان کشور نیز اجرا  می شود.


  وی اظهار کرد: این طرح در طی یک سال گذشته در استانهای شاخصی  همچون یزد، کرمان، اصفهان  به شکل آزمایشی اجرا شد و بازتاب خوبی از آن  ارایه شده است و امیدواریم در اخر مرداد  ماه افتتاح رسمی طرح هر مسجد یک  حقوق دان در سراسر کشور صورت گیرد.


  بهرامیان تصریح کرد: در این طرح مربیان آموزش همگانی که همگی  از تحصیلات تکمیلی در رشته حقوق برخودارند و غالبا قاضی، وکیل و حقوق دان  هستند که دوره آموزشی توانمندی سازی برای طرح هر مسجد یک حقوق دان که در قم  برگزار شد را پشت سر گذاشته اند. دوره تکمیلی این طرح نیز  اوایل  شهریورماه در مشهد برگزار می شود.


  وی گفت: در مرحله اول قریب به 200 سرمربی  و استاد اموزش  همگانی حقوق در طرح هر مسجد یک حقوق دان شرکت کردند  و این افراد مربیان  دیگری را در استانها مورد اموزش قرار می دهند تا بتواند به شکل تکنیک محور،  ساده و روان اموزش حقوقی را به مردم ارایه دهند این آموزش ها ساده روان و  قابل فهم برای مردم ارایه می شود و با تکنیک های اجتماعی ممزوج می شود تا  بتواند حداقل هایی را که در معاملات اجتماعی و در مسائل  خانوادگی مورد  نیاز مردم است را در اختیار آنها قرار دهد.


  بهرامیان تصریح کرد: امیدواریم پس از اجرای این طرح به سمت یک  جامعه سالم و خشنود حرکت کنیم ، این امر  قطعا در سایه فرهنگ قانون مداری  محقق می شود.

  منبع: شبستان

   
  نام :
  نام خانوادگی :
  ایمیل :
   
  متن :
  متوسط امتیاز :
  %0
  تعداد آراء :
  0
  امتیاز شما :