مناره
ArticleID PicAddress Subject Date
{ArticleID}
{Header}
{Subject}

{Comment}

 {StringDate}
 
 • موفقيت كانون‌هاي مسجدي در گفتمان‌سازي «اقتصاد مقاومتي»  
 • 1398-02-08 9:28:38  
 • تعداد بازدید : 17   
 • ارسال به دوستان
 •  
 •  
 • یک استاد حوزه علمیه مطرح کرد
  موفقیت کانون‌های مسجدی در گفتمان‌سازی «اقتصاد مقاومتی»
  یزدانی گفت: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در زمینه گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی به عنوان راهکار رونق تولید ایرانی بسیار موفق عمل کرده‌اند.

  حجت‌الاسلام «رضا یزدانی» در گفت‌و‌گو با خبرنگار مسجد و کانون‌های مساجد خبرگزاری شبستان، با بیان اینکه مساجد می توانند برخی از مولفه های اقتصاد مقاومتی مانند تکیه بر توان داخلی و رونق تولید ایرانی را در سطح جامعه فراگیر کنند، گفت: زمانی که رونق در کشور گسترش یابد شاهد کاهش بی کاری و معضلات اقتصادی و از سوی دیگر کاهش مصرف کالاهای خارجی خواهیم بود.

   

  این استاد حوزه علمیه افزود: مساجد بستر ترویج گفتمان اقتصاد مقاومتی در کشور هستند و در صورتی که مسئولان این واقعیت را درک کنند شاهد تقویت این نقش آفرینی از سوی نهادها و فعالان مسجدی نیز خواهیم بود.

   

  وی افزود: اکنون کشور همانطور که مقام معظم معظم رهبری فرمودند در معرض جنگ تمام عیار دشمن در حوزه اقتصادی است بنابراین همه نهادهای دینی و مردمی و دستگاه های حاکمیتی و دولتی باید به فکر شکل گیری حماسه اقتصادی باشند و در این زمینه مساجد کارکردی حیاتی دارند.

   

  یزدانی گفت: اگر مساجد را مرکز مدیریت اقتصاد کلان جامعه بدانیم موضوعی که در صدر اسلام شاهد آن بودیم، دیگر شاهد مصرف گرایی نخواهیم بود زیرا مساجد مروج سبک زندگی اسلامی هستند و ساده زیستی و قناعت پیشگی از مولفه های این سبک زندگی هستند.

   

  وی اضافه کرد: آموزش رفتارهای اقتصاد مقاومتی بر مبنای احکام دینی به کسبه و تجار یکی از کارکردهای دیرینه مساجد است که اهمیت آن در عصر حاضر بیش از هر زمانی درک می شود، البته طی سالیان اخیر به همت مرکز مدیریت حوزه های علمیه شاهد گسترش کلاس های حوزوی و آشنایی با احکام تجارت در مساجد هستیم.

   

  این استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: مساجد با تشکیل صندوق‌های قرض‌ الحسنه، نقشی مهم در دستگیری از محرومان جامعه دارند و اگر همین کیفیت توسط بانک ها رعایت می شد آنگاه شاهد این همه ورشکستگی ها و معضلات مالی در جامعه نبودیم.

   

  وی گفت: باور به موضوعی اساس گسترش آن است بنابراین اعتقاد به نقش حیاتی مساجد در مدیریت صحیح اقتصاد در جامعه، می تواند زمینه ساز حرکت شتاب زای کشور در مسیر اقتصاد مقاومتی و رونق تولید داخلی شود.

   

  یزدانی خاطرنشان کرد: کانون های فرهنگی هنری مساجد به عنوان نهادی مردمی و انقلابی، در زمینه گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی به عنوان راهکار رونق تولید ایرانی بسیار موفق عمل کرده اند.

   
  نام :
  نام خانوادگی :
  ایمیل :
   
  متن :
  متوسط امتیاز :
  %0
  تعداد آراء :
  0
  امتیاز شما :