مناره
ArticleID PicAddress Subject Date
{ArticleID}
{Header}
{Subject}

{Comment}

 {StringDate}
 
 • استفاده از كالاي ايراني از مساجد آ‌غاز شود  
 • 1397-03-12 16:11:44  
 • تعداد بازدید : 64   
 • ارسال به دوستان
 •  
 •  
 • عاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد: 
  استفاده از کالای ایرانی از مساجد آ‌غاز شود
  خبرگزاری شبستان: معاون فرهنگی واجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد گفت: نمازگزاران، ائمه جماعات و هئیت امنای مساجد در ملزوم کردن مردم به استفاده از کالای ایرانی می توانندنقش مهمی ایفا کنند.

   

   

  حجت الاسلام مجتبی صداقت در گفتوگو با خبرنگار مسجد و کانونهای مساجد خبرگزاری شبستان، با اشاره به تاثیرگذاری مساجد در تحقق شعار «حمایت از کالای ایرانی» گفت: فرهنگسازی این موضوع ابتدا باید از خود مساجد آغاز شود، به گونهای که مساجد ملزم به استفاده از کالای ایرانی شوند و در گام اول ائمهجماعات و اعضای هیئات امنای مساجد اجناس مصرفی که به صورت روزانه و در برنامههای مناسبتی مسجد استفاده میشود را از اجناس داخلی انتخاب کنند.

   

  وی بر لزوم فرهنگسازی و گفتمانسازی موضوع استفاده از کالای ایرانی تاکید کرد و افزود: با توجه به اینکه مساجد، پایگاه فرهنگسازی هستند، بنابراین رسانه مسجد میتواند مرکز مهمی برای تبلیغ و فرهنگسازی این موضوع شود از طرفی لازم است، زمینه معرفی کارآفرینان و تولیدات داخلی در مساجد فراهم شود.

   

  معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد، افزود: در گام بعدی، دستگاهها و نهادهای فرهنگی و مسجدی کشور باید با برنامهریزی اصولی و فرهنگسازی، مساجد و اهالی آن‌ها را به خرید کالای مرغوب داخلی تشویق کنند و با صدور دستورالعمل، مساجد را به خرید محصولات و تولیدات داخلی موظف کنند.

   

  صداقت خاطر نشان کرد: سیره بزرگان ما در استفاده از کالای داخلی، سیره بسیار خوبی است که لازم است مورد توجه قرار گیرد، روایات و آیات بسیاری در زمینه استفاده از محصولات داخلی بیان شده است که باید در مساجد برای مردم تبیین شوند، حتی لازم است تعدادی از تولیدکنندگان داخلی  در مساجد حضور یابند و مردم نیز توقعاتشان را در این زمینه بیان کنند، تا در راستای گفتمانسازی مساجد در تحقق شعار سال، گامهای اثرگذاری برداشته شود.

   
  نام :
  نام خانوادگی :
  ایمیل :
   
  متن :
  متوسط امتیاز :
  %0
  تعداد آراء :
  0
  امتیاز شما :