مناره
ArticleID PicAddress Subject Date
{ArticleID}
{Header}
{Subject}

{Comment}

 {StringDate}
 
 • آغاز فعاليت ۲۰۰ مسجد در طرح پيوند با مدارس  
 • 1396-12-19 12:16:22  
 • تعداد بازدید : 13   
 • ارسال به دوستان
 •  
 •  
 • علی اکبری خبر داد:
  گروه جامعه ــ رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد با اشاره به تفاهم با آموزش و پرورش در رابطه با پیوند مدارس و مساجد، این تفاهم را زمینه‌ ساز حضور بیشتر کودکان، نوجوانان و جوانان در مدارس دانست.
   
  آغاز فعالیت 200 مسجد در طرح پیوند با مدارسحجت‌الاسلام و المسلمین محمد جواد حاج‌علی اکبری، رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد در گفت‌وگو با ایکنا، با اشاره به تفاهم با آموزش و پرورش در رابطه با پیوند مدارس و مساجد، این تفاهم را زمینه ساز حضور بیشتر کودکان، نوجوانان و جوانان در مدارس دانست.
  وی تصریح کرد: حضور کودکان، نوجوانان و جوانان در مسجد آرزوی تمامی مومنان و دغدغه ما است؛ در همین راستا به دنبال این بودیم تا زمینه‌ای را برای حضور آینده سازان خود در مساجد فراهم کرده و ضمن آشنایی، انس و فعالیت بیشتری در آنجا پیدا کنند.
  حاج‌علی اکبری بیان کرد: خوشبختانه مرکز رسیدگی به امور مساجد نگاه علمی به این مسائل دارد و هیچگاه نگاهی مبتنی بر سفارش یا توصیه نداشته است، لذا برای هدف ارتباط مسجد با نسل آینده نخست سند مسجد و کودک، مسجد و نوجوان، مسجد و جوان را طراحی و تدوین کرد که کار بسیار فنی و موثری بود.
  رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد ادامه داد: ذیل سند نام برده موضوع ارتباط مسجد و مدرسه تصریح شده است، محل حضور همیشگی کودکان و نوجوانان ما مدرسه است؛ طبیعتاَ اگر بخواهیم خط مستقیمی برای ارتباط کودکان با مسجد طراحی کنیم باید از طریق مدرسه این کار را انجام داده و سپس و آن را تقویت و ساماندهی کنیم، این ارتباط را شکل داده طرح‌های تکمیلی مختلفی را در کنار آن پرورش دهیم.
  وی اظهار کرد: آموزش و پرورش انتظارات ما را برآورده کرده، همکاری‌های خوبی صورت می‌گیرد در حال حاضر ۲۰۰ مسجد وارد این پیوند شده و فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.
  رئیس مرکز امور رسیدگی به مساجد یادآور شد: ما نباید دنبال تاثیر فوری این اقدام باشیم، اما اطمینان داریم با این سند و ارتباط ایجاد شده با مدارس این تاثیرها افزایش پیدا می‌کند.
  انتهای پیام
   
  نام :
  نام خانوادگی :
  ایمیل :
   
  متن :
  متوسط امتیاز :
  %0
  تعداد آراء :
  0
  امتیاز شما :