مناره
ArticleID PicAddress Subject Date
{ArticleID}
{Header}
{Subject}

{Comment}

 {StringDate}
 
 • برنامه‌ كانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد براي تابستان/اجراي طرح «شنبه‌هاي كتاب» در ۲۰۰ مسجد   
 • 1398-03-20 14:29:31  
 • تعداد بازدید : 16   
 • ارسال به دوستان
 •  
 •  
 • معاون فرهنگی هنری ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد:
  برنامه‌ کانون‌های فرهنگی هنری مساجد برای تابستان/اجرای طرح «شنبه‌های کتاب» در ۲۰۰ مسجد
  سعادتی با اعلام تدارک برنامه‌های متنوع توسط ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد به منظور غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان، گفت: اجرای طرح «شنبه‌های کتاب» در ۲۰۰ مسجد و نیز جشنواره فیلم طنین ازجمله این برنامه‌ها است.

  خبرگزاری شبستان، گروه قرآن و معارف، «سعید سعادتی»، با اشاره به برنامه‌های پیش‌بینی‌شده در ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور برای اوقاف فراغت کودکان و نوجوانان، اظهار کرد: برنامه‌های ستاد برای دو طیف سنی و برای دختران و پسران در قالب برنامه‌های آموزشی، هنری و اردویی و در راستای غنی‌سازی اوقات فراغت پیش‌بینی شده است.

   

  معاون فرهنگی هنری ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد افزود:​ برای برنامه‌های اردویی چند قالب در نظر گرفته می‌شود، یک نوع اردو‌های کانونی و محلی است که به صورت نیم روزه برگزار می شود.

   

  وی با اشاره به برنامه‌های بخش هنری طرح غنی‌سازی اوقات فراغت تصریح کرد: در این بخش دو نوع برنامه طراحی شده است، یکی هسته‌ها و گروه‌های هنری در رشته‌های سرود، نمایش و فیلم‌سازی است که در این زمینه ۶۰۰ گروه سرود و ۱۲۰ گروه نمایش ساماندهی شده است.

   

  سعادتی افزود: در بخش فیلم‌سازی نیز جشنواره فیلم طنین در قالب فیلم کوتاه مستند و داستانی برگزار می‌شود.

   

  وی با بیان اینکه در بخش هنر‌های تجسمی نیز رویکرد اصلی، انفرادی است، افزود: در این زمینه رشته‌هایی مانند خوشنویسی، عکاسی و کتابت قرآن کریم مدنظر است که در اوقات فراغت تابستان آموزش داده می‌شود.

   

  معاون فرهنگی هنری ستاد هماهنگی‌کانون‌های مساجد با اشاره به برنامه‌های پیش‌بینی‌شده در بخش کتاب و کتاب‌خوانی، گفت: کانون‌های مساجد هم‌اکنون دارای ۱۳ هزار کتابخانه در سراسر کشور هستند که شش هزار کتابخانه مخزن‌دار و مابقی کتابخانه‌های باز هستند. در این راستا برای ترویج کتاب وکتاب‌خوانی طرح «شنبه‌های کتاب» در ۲۰۰ مسجد کشور برگزار می‌شود.

   

  وی افزود:​ در این طرح، امام جماعت مساجد یا فرد منتخب از کتابداران مسجد در این برنامه هر هفته کتابی را درباره کودک و نوجوان معرفی می‌کنند، جمعی از طلبه‌های قم مجموعه‌ای شامل ۱۵۰ عنوان کتاب داستانی مفید و پندآموز برای کودک و نوجوان را با عنوان «رمانتیک» جمع‌آوری کردند که در امر معرفی کتاب‌ها، از این مجموعه استفاده می‌شود، همچنین در این قالب حلقه‌های کتاب‌خوانی و مسابقات نیز برگزار می شود.

   

  سعادتی تصریح کرد: طرح شنبه‌های کتاب هم اکنون به صورت آزمایشی در استان مرکزی و یزد در حال برگزاری است و از تابستان در سراسر کشور و در  ۲۰۰ مسجد برگزار می‌شود.

   

  معاون فرهنگی هنری ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد با بیان اینکه برنامه‌های ترویجی و تبلیغی قرآنی ستاد از ماه رمضان آغاز شده است، گفت: در فصل تابستان حفظ و آموزش قرآن کریم و همچنین آشنایی با مفاهیم قرآنی در دستور کار است که از سوی هزار و ۴۹۹ باب خانه نور مدیریت و برنامه‌ریزی می‌شود.

   

  وی خاطرنشان کرد: درس‌نامه‌های فهم قرآن، صحیفه سجادیه و نهج‌البلاغه در این زمینه آماده شده است. سال گذشته ۱۰ هزار نفر در این خانه‌ها آموزش دیدند و امسال نیز پیش‌بینی همین تعداد قرآن آموز را داریم.

   
  نام :
  نام خانوادگی :
  ایمیل :
   
  متن :
  متوسط امتیاز :
  %0
  تعداد آراء :
  0
  امتیاز شما :