مناره
ArticleID PicAddress Subject Date
{ArticleID}
{Header}
{Subject}

{Comment}

 {StringDate}
 
 • زمينه تبليغ توليدات داخلي در مساجد فراهم شود  
 • 1398-01-20 10:20:16  
 • تعداد بازدید : 16   
 • ارسال به دوستان
 •  
 •  
 • یک نویسنده و محقق در حوزه مسجد، تاکید کرد

   
  زمینه تبلیغ تولیدات داخلی در مساجد فراهم شود


  موظف رستمی با اشاره به نقش اثرگذار مساجد در رونق تولید تاکید کرد: زمینه تبلیغ تولیدات داخلی در مساجد به صورت چهره به چهره فراهم شود.


  «محمدعلی موظف رستمی» در گفت و گو با خبرنگار مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان با اشاره به نقش تاثیرگذار مساجد در رونق تولید گفت:اگر ما نگاه دقیق تر به نقش مساجد در بحث رونق تولید داشته باشیم، می بینیم که اقدامات مساجد در امر تولید، تاثیرگذاری عمیق و اثربخشی خواهد داشت.

   

  وی با تاکید بر بهره گیری از آموزه های دینی، آیات و روایات و احادیث در ارتباط با بحث تولید اظهار کرد: روحانیون و ائمه جماعات باید با بهره گیری از این آیات،جایگاه تولید را در میان مخاطبان و نمازگزاران مسجد تبیین کنند.به طور قطع شنیدن چنین مباحثی از روحانیون و ائمه جماعات، نگرش و انگیزش فراوان در میان تولید کنندگان ایجاد می کند و موجب می شود که نگاه دقیقتر در همه مراحل تولید اعم از تهیه مواد،ساخت و حتی توزیع شکل بگیرد و هیچ تفاوتی هم میان تولیدات داخلی و مشابه خارجی وجود نداشته باشد و موجب افزایش رونق تولید می شود.

   

  این نویسنده و محقق در حوزه مسجد خاطر نشان کرد: لازم است، زمینه تبلیغ تولیدات داخلی از سوی مسئولین با روش هدفمند و کارشناسانه در مسجد شکل بگیرد و برگزاری نمایشگاه توانمندی های تولیدکنندگان در استان ها در مقیاس های منطقه ای، محلی و قومی انجام شود،ضمن اینکه ضرورت دارد،خود تولید کنندگان هم در مناسبت های مختلف، برای تبلیغ چهره به چهره تولیداتشان در مسجد حضور یابند و کالاهایشان را  تبلیغ و معرفی کنند، تا از این طریق میزان خرید این کالاها بالاتر رود، زیرا که مساجد می توانند مرکز خوبی برای تبلیغ کالاهای داخلی باشند و به جهت قداست این مرکز و تبلیغ در آن، تولید کنندگان سعی می کنند، تولیداتشان از مرغوبیت برخوردار شود.از طرفی متولیان مساجد باید به  گونه ای برنامه ریزی کنند که در ساخت، نگهداشت، تجهیز خود مسجد هم از کالاها و تولیدات داخلی استفاده شود، این اقدام موجب فرهنگسازی استفاده از از تولیدات داخلی با تبلیغ عیر مستقیم می شود.

   

  موظف رستمی بر لزوم تشکیل پویش خرید کالای ایرانی تاکید کرد و گفت: این موضوع باید توسط جوانان و نمازگزاران مسجدی صورت  گیرد، زیرا که بسیاری از مساجد در حال حاضر دارای فضای مجازی، پایگاه و وب سایت های مستقلی هستند که می توانند از این طریق خرید کالای ایرانی، رونق تولید و کالاهای  مرغوب را تبلیغ کنند، اما این به معنا نباشد که هر کالایی و با هر کیفیتی تبلیغ شود، بلکه حتما باید کالاهایی که تبلیغ می شود از مرغوبیت کافی برخوردار باشند.

   

   این کارشناس در حوزه دین خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه اهالی مسجد، بویژه امام جماعت از یک مقبولیت بالایی در میان اهالی محله برخوردار و مردم تاثیرپذیری از امام مسجد دارند، به همین منظور اگر در مساجد و با حمایت امام مسجد، کالای تولید داخلی تبلیغ شود، به طور قطع خرید آن کالا با استقبال مردم روبرو خواهد بود، هماهنگی با مراکز تولیدی که تولیدات آنها داخلی و از نوع مرغوب هستند، برای بازدید جوانان و نوجوانان مسجدی، ضمن تشویق و حمایت از آنها، موجب افزایش ارتقای کاری آنها می شود و ارتباط دوسویه میان مسجد و تولید کنندگان بوجود می آید.

   

   نویسنده کتاب«مسجد و مدیریت علمی» همچنین خاطر نشان کرد: لازم است در تعاونی ها و فروشگاههای زنجیره ای مجاور مسجد،کالاهای تولید داخلی به معرض فروش برسد و از این طریق تولیدکنندگان تولیدات با کیفیت را به فروشگاههای مجاور مساجد آورده و ضمن معرفی آنها، زمینه اقبال بیشتر مردم به این کالاها فراهم شود. زیرا این اقدام موجب فراهم شدن رونق تولید می شود. علاوه برآن مساجد باید نقش میان بری میان تولید کننده و خریدار ایجاد کنند، به این معنا که بستری فراهم شود که حضور تولیدکننده و خریدار در مسجد فراهم شود و اقشار مختلف جامعه از تولیدات داخلی توسط، تولید کننده نمازگزار آشنا شوند.

   

  وی با اشاره به نقش اثرگذار مساجد در ترویج ازدواج آسان گفت: علاوه بر اقدامات صورت گرفته، مساجد می توانند از طریق هماهنگی با تولید کنندگان داخلی، نوعروسان را برای خرید کالاها به این تولید کنندگان معرفی کنند تا بتوانند اقلام مورد نیاز را با قیمت مناسب از آنها همراه با تسهیلات خریداری کنند. از طرفی این امکان فراهم شود که تولید کنندگان به جهت تبلیغی که برای کالایشان در مساجد انجام می دهند، مبلغی را به مسجد اختصاص دهند تا این هزینه ها برای انجام فعالیت های فرهنگی و هنری مسجد صرف  شود و زمینه درآمد زایی برای مسجد فراهم شود.

   

   

  این نویسنده و پژوهشگر مسجد با اشاره به اینکه که کمک به تحقق رونق تولید در سایه تعامل دو سویه باید صورت گیرد، گفت: با توجه به اینکه در هر مسجدی، تنوع مخاطب اعم از تولید کننده، فروشنده و مصرف کننده، بازرگان، تاجار، حضور می یابند، مساجد می توانند یک نوع سازو کار را فراهم کنند، که تولیده کننده، فروشنده و تاجر و خریدار جلسات همکاری و تعاملاتشان را در فضای مسجد برگزار کنند و خریدار و کسبه  از فضای مسجد برای تبادل تجربیات و آشنایی با یکدیگر استفاده کنند.

   
  نام :
  نام خانوادگی :
  ایمیل :
   
  متن :
  متوسط امتیاز :
  %12
  تعداد آراء :
  1
  امتیاز شما :