مناره
ArticleID PicAddress Subject Date
{ArticleID}
{Header}
{Subject}

{Comment}

 {StringDate}
 
 • مسجد تراز اسلامي بايد مروج گفتمان انقلاب اسلامي باشد  
 • 1397-12-08 8:54:19  
 • تعداد بازدید : 47   
 • ارسال به دوستان
 •  
 •  
 • مسجد تراز اسلامی باید مروج گفتمان انقلاب اسلامی باشد


  حجت الاسلام حسنی با اشاره به اینکه با توجه به فرامین مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب می توان شاهد دست یابی جامعه به تمدن اسلامی بود، گفت:مسجد تراز اسلامی باید مروج گفتمان این انقلاب باشد.

  به گزارش خبرنگار مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان، مقام معظم رهبری در آستانه شروع چهل و یکمین بهار انقلاب اسلامی، در پیام مهمی ضمن تشریح آنچه که طی این چهار دهه بر ملت انقلابی ایران رفت، توصیه‌های مهمی برای شروع گام دوم انقلاب داشته اند و در خصوص فضای معنوی جامعه و نقش مساجد فرمودند:«مساجد و فضاهای دینی رونقی بی‌سابقه گرفت و صف نوبت برای اعتکاف از هزاران جوان و استاد و دانشجو و زن و مرد و صف نوبت برای اردوهای جهادی و جهادسازندگی و بسیج سازندگی از هزاران جوان داوطلب و فداکار آکنده شد.

   

  در راستای تبیین وظیفه متولیان، کارگزاران و خادمان مساجد در مرحله دوم انقلاب اسلامی گفت و گویی با «حجت الاسلام سید مجتبی حسنی»، امام جمعه رودبار و قصران شمیرانات استان تهران ، انجام دادیم که در ادامه می خوانید:

   

   «حجت الاسلام سید مجتبی حسنی» در گفت وگو با خبرنگار ما با اشاره اینکه از صدر اسلام تاکنون مساجد، کانون ترویج ارزشهای دینی و اسلامی بودند،گفت: پیامبراکرم(ص) در گام اول در تشکیل حکومت،ساخت مسجد را در اولویت کاری قرار دادند.

   

  وی بیان کرد: در طول تاریخ اسلام، مساجد در همه عرصه ها، کارکرد بسیار ارزشمند و شایان ذکری داشته اند، مبدا انقلاب ما نیز از مساجد بوده است، در دوران دفاع مقدس نیز، رزمندگان و مجاهدین اسلام از مساجد به جبهه ها اعزام می شدند و مقر حکومتی  حضرت مهدی(عج) نیز از خانه های خدا است.

   

  امام جمعه رودبار و قصران شمیرانات استان تهران اظهار کرد: مساجد در گام دوم انقلاب نیز می توانند کمک های شایان توجه ای داشته باشند و همچنان کانون انقلاب شوند، البته کارگزاران مساجد اعم از امام جماعت، امنا، خدام هم باید همانند سابق بستر را برای حضور جوانان که انگیزه فراوانی دارند، فراهم کنند، زیرا که خطاب مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم بالاخص به جوانان بوده است، از اینرو با توجه به فرامین مقام معظم رهبری می توان شاهد دست یابی جامعه به تمدن اسلامی و اهداف بلند مقام معظم رهبری که زمینه سازی برای ظهور حضرت مهدی(عج) است، بود.

  وی با اشاره به شاخصه های مسجدتراز اسلامی تصریح کرد: مسجد تراز اسلامی، مسجدی است که گفتمان انقلاب و ارزشهای اسلامی در آنجا ترویج و گسترش یابد، امروز برای دستیابی به چنین مسجدی نیازمند هماهنگی و همکاری میان متولیان و کارگزارن مساجد هستیم.

  حسنی با بیان مشکلات و چالش هایی که مساجد با آن روبرو هستند، ادامه داد: موضوع رکود در برنامه های مساجد از جمله چالش ها و مشکلاتی است که با آن مواجه هستیم، در برخی مواقع  دیده می شود، برنامه های مورد نیاز جوانان در مساجد برگزار نمی شود و مسجد زمینه و فعالیتی جذاب برای حضور قشر جوان را ندارد و برنامه ها و فعالیت های مساجد تکراری  است، همین موجب رکود مساجد شده است.

  امام جمعه رودبار و قصران شمیرانات استان تهران خاطر نشان کرد:  امروز شاهد هستیم، بسیاری از مساجد تنها به بحث اقامه نماز و فریضه عبادی که همان سخت افزار مسجد است، اهتمام ویژه ای دارند و به بحث ظریف کاری و نرم افزار مسجد کمتر توجه می شود، در حالی که این دو موضوع باید در کنار هم مورد توجه باشد و در مسجد مهندسی شود، تا شاهد شکوفایی بیش از بیش مساجد شویم.

  وی نقش کانون های فرهنگی هنری مساجد را در رونق مساجد موثر دانست و تصریح کرد: کانون های فرهنگی هنری مساجد با برگزاری برنامه های فرهنگی و آموزشی باید پیشانی و ویترین کار برنامه های مساجد باشند،تا زمینه  پویایی این مراکز شوند.

   
  نام :
  نام خانوادگی :
  ایمیل :
   
  متن :
  متوسط امتیاز :
  %0
  تعداد آراء :
  0
  امتیاز شما :