مناره
ArticleID PicAddress Subject Date
{ArticleID}
{Header}
{Subject}

{Comment}

 {StringDate}
 
 • شبكه قدرتمند مسجدمحوري براي كاهش آسيب‌هاي اجتماعي آماده شود  
 • 1397-07-30 13:39:10  
 • تعداد بازدید : 17   
 • ارسال به دوستان
 •  
 •  
 • شبکه قدرتمند مسجدمحوری برای کاهش آسیب‌های اجتماعی آماده شود

  معاون جامعه و مردم جامعه مدرسین حوزه علمیه با بیان برخی از نتایج مثبت شبکه مسجدمحوری گفت: باید از ظرفیت‌های قوی شبکه مسجدمحوری برای مبارزه با آسیب‌های اجتماعی در عرصه‌های مختلف سیاسی، اعتقادی و فرهنگی استفاده کرد.

  به گزارش پایگاه خبری مسجد نیوز ،  حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمدرضا آشتیانی ظهر امروز در همایش تعالی محراب  که در سالن اجتماعات جامعه مدرسین برگزار شد با اشاره به اقدامات ارزنده  حجت‌الاسلام‌ والمسلمین قرائتی اظهار داشت: این شخصیت از دوران قبل از  انقلاب اسلامی و بعد از آن با وجود گرفتاری‌های فراوان همواره در راستای  ترویج معارف اسلامی بوده و در این زمینه شخصیتی بی‌نظیر است.

  وی  با تأکید بر برخی از آثار علمی و فرهنگی حجت‌الاسلام‌ والمسلمین قرائتی  افزود: وجود نیت خالص برای ترویج معارف اسلامی و لطافت بیان در سخنرانی از  ویژگی‌های برجسته این مبلغ برجسته قرآنی بوده که بیش از 4 دهه بوده که  منبرهای ثابتی در دل خانواده‌های ایرانی دارد در حالی‌ که هر منبری نوعاً  دوران محدودی برای تبلیغ و جلب‌ توجه دارد.

  معاون جامعه و  مردم جامعه مدرسین حوزه علمیه اثرات مثبت آثار علمی شهید مطهری را مورد  توجه قرار داد و  گفت: اگر در دوران ابتدای انقلاب آثار و نوشته‌های شهید  مطهری وجود نداشت مسئله پاسخگویی به نیازهای جدید دانشجویان در دانشگاه‌های  کشور با گره و مشکلات سختی روبه‌رو می‌شد، شهید مطهری در شکل‌گیری فرهنگ  درست اسلامی در جوامع علمی کشور اثرگذاری بی‌بدیلی دارد.

  آشتیانی  با بیان برخی از دشواری‌ها و سختی‌های تبلیغ در جامعه کنونی خاطرنشان کرد:  ائمه جماعت باید در مسیر تبلیغ و ترویج احکام و معارف اسلامی انبیاء الهی  را الگو قرار داده و در برابر وجود تمام مشکلات و سختی‌های راه دشوار  تبلیغ، معارف اسلامی را به‌درستی در بین مردم نشر دهند.

  وی  بیان کرد: یکی از اشکالات اساسی در انجام کارهای فرهنگی و تبلیغی هراس و  واهمه از آغاز کار است در حالی‌ که با داشتن روحیه درست و نیت خالص و  اعتقاد به آیات الهی نباید ترسی از آغاز برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی در سطح  مساجد داشت.

  معاون جامعه و مردم جامعه مدرسین حوزه علمیه  ادامه داد: در استان قم 1200 مسجد وجود داشته که بالغ‌ بر 800 عدد از آن‌ها  در مرکز شهر قرار دارد، برنامه‌های متنوع فرهنگی، آموزشی و غیره باید در  مساجد استان دنبال شود،در مسیر تقویت شبکه مسجد محوری باید عرصه را برای  جوانان باز گذاشته و آن‌ها را وارد کارکنیم.

  آشتیانی با  تأکید بر ضرورت حمایت از شبکه‌های مسجد محوری بیان کرد: در طول شبانه‌روز  هزاران شبهه اعتقادی و فرهنگی در شبکه‌های مجازی به‌سوی جوانان کشور طراحی و  پخش می‌شود که در این‌گونه مواقع حساس توجه به شبکه مسجدمحوری و توجه ویژه  به جوانان مسجدی امری ضروری است.

  وی با بیان برخی از  نتایج مثبت شبکه مسجد محوری عنوان کرد: باید از ظرفیت‌های قوی جوانان و  شبکه مسجد محوری برای مبارزه با آسیب‌های اجتماعی مختلف در عرصه‌های مختلف  سیاسی، اعتقادی، فرهنگی و غیره استفاده کرد چراکه در جامعه کنونی اصلاح  رفتارهای اشتباه اجتماعی دیگر با برخوردهای قهری قابل‌حل نیست، شبکه‌های  مسجد محوری اثر بسیار قدرتمندی در کاهش آسیب‌های اجتماعی و تربیت مدیران  انقلابی دارد.

  منبع: تسنیم

  N7867/U13/S1,2,/C19/T1

   
  نام :
  نام خانوادگی :
  ایمیل :
   
  متن :
  متوسط امتیاز :
  %0
  تعداد آراء :
  0
  امتیاز شما :