مناره
ArticleID PicAddress Subject Date
{ArticleID}
{Header}
{Subject}

{Comment}

 {StringDate}
 
 • ميزان اقامه نماز صبح در مساجد كشور، در شان نظام اسلامي نيست  
 • 1395-10-12 9:21:49  
 • تعداد بازدید : 68   
 • ارسال به دوستان
 •  
 •  
 • محمدعلی موظف رستمی در گفت و گو با خبرنگار مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان با اشاره به تاکیدات آیات و روایات اسلامی مبنی بر اقامه نماز صبح در مساجد گفت: بی توجهی به این موضوع در مساجد ایران، در شان نظام مقدس جمهوری اسلامی نیست.

   

  وی افزود: طبق آمار در قریب به 6 هزار مسجد کشور، نماز صبح اقامه می شود که با وجود داشتن حدود 60 هزار مسجد در کشور، آمار مساجد برگزار کننده نماز صبح بسیار کم است بنابراین لازم است، متولیان مساجد، مبلغان، ائمه جماعات و رسانه ها به ویژه رسانه ملی، نسبت به فرهنگسازی در این موضوع توجه ویژه ای داشته باشند تا به اقامه نماز صبح در مساجد نگاه ویژه ای شود.

   

  این کارشناس در حوزه مسجد، اظهار کرد: در این زمینه باید، ائمه جماعات  وارد عمل شوند و با بیان فضایل و برکات حضور در مسجد و نیز بیان آیات و روایات در مورد اقامه نماز صبح مساجد در راستای جبران کاستی های موجود در این عرصه تلاش کنند.

   

  رستمی خاطر نشان کرد: همان گونه که به بحث نماز جماعت اهمیت داده می شود و می بینیم که در این زمینه کتب گسترده ای تالیف شده است، باید در بحث احیای اقامه نماز جماعت صبح هم کارهای تالیفی و پژوهشی به نگارش در آیند.

   

  وی با تبیین دیگر راهکارهای فرهنگسازی در این موضوع، تاکید کرد: پرداختن به بحث سحرخیزی، برکات و آثار آن و ابعاد مادی، معنوی، روانی و بهداشتی اقامه نماز صبح در مساجد باید مورد توجه قرار گیرد.

   با مسجد طراز اسلامی فاصله داریم

  این کارشناس در حوزه مسجد، گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، انتظار می رفت تا در راستای دستیابی به مسجد طراز اسلامی تلاش های بیشتری شود و کاستی ها در این زمینه جبران شده و در راستای احیای کارکردهای مساجد تلاش بیشتری شود، اما متاسفانه در حال حاضر شاهد این هستیم که علی رغم تاکیدات مقام معظم رهبری در این زمینه، هیچ برنامه مدونی وجود ندارد و آنچنان که شاهد هستیم مساجد آن طور که باید به شان و جایگاه مورد نظر خود دست نیافته اند.

   
  نام :
  نام خانوادگی :
  ایمیل :
   
  متن :
  متوسط امتیاز :
  %0
  تعداد آراء :
  0
  امتیاز شما :