مناره
ArticleID PicAddress Subject Date
{ArticleID}
{Header}
{Subject}

{Comment}

 {StringDate}
 
 • مساجد؛ پناه كارتن‌خواب‌ها؟  
 • 1395-10-11 8:57:33  
 • تعداد بازدید : 13   
 • ارسال به دوستان
 •  
 •  
 • مساجد؛ پناه کارتن‌خواب‌ها؟/ نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران: 
  نباید معتادان در مساجد و محلات، مستقر و درمان شوند
  خبرگزاری شبستان: طلایی؛ نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران، گفت: مدیریت و درمان آسیب‌پذیران اجتماعی از جمله معتادان، بیرون از فضای محلات، مانع از آسیب‌پذیری محلات و مساجد می‌شود.

  مرتضی طلایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار مسجد و کانون‌های مساجد خبرگزاری شبستان گفت: موضوع آسیب‌دیدگان و آسیب‌پذیران اجتماعی برای شورای شهر و شهرداری تهران، مهم و همواره جزو دستور کار آنان است.

   

  وی با بیان اینکه شکل خدمت‌رسانی به اقشار آسیب‌پذیر و معتادان، متفاوت است، گفت: این یار‌ی‌رسانی ضمنا شامل اقشاری مانند زنان سرپرست خانوار و نیازمندان نیز می‌شود.

   

  نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران، خاطرنشان کرد: محله‌محوری و در مرتبه بعد، مسجدمحوری در امدادرسانی به آسیب‌پذیران و نیازمندان، اصل اساسی این شورا است، به همین دلیل، مجموعه مدیریت شهری از هرگونه محوریت یافتن مساجد در این خدمات‌رسانی حمایت می‌کند.

   

  مدیریت محلات، پیشخوان خدمات اجتماعی می شوند

  طلایی اضافه کرد: شورای اسلامی شهر تهران در اندیشه تبدیل «مدیریت محلات» به پیشخوان خدمات اجتماعی در هر محله است تا ضمن نیازسنجی و الویت سنجی نیازها و استفاده از ظرفیت‌ها با محوریت مساجد به شهروندان، خدمت کند، همانطور که این موضوع در قانون برنامه‌های پنج‌ساله دوم و سوم شهرداری مدنظر قرار گرفته است.

   

  وی درباره استفاده از ظرفیت مساجد برای رفع مشکل کارتن‌خواب‌ها از جمله گورخواب‌ها، گفت: شهروندان با حضور افراد معتاد در محلات، مخالف هستند. برای نمونه مردم محله رضویه از ابتدای اسکان این افراد تاکنون، بارها نارضایتی خود را ابراز کرده‌اند.

   

  نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران، تعیین سهم و نقش هر بخش برای مدیریت آسیب‌پذیران اجتماعی را ضروری دانست و ادامه داد: نباید اجازه شکل‌گیری معتادان در محلات را می‌دادیم، با این وجود، منطقی نیست این عزیزان در دل محلات، تحت مدیریت و درمان قرار گیرند.

   

  زمینه آسیبپذیری مساجد فراهم نشود

  نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران، خاطرنشان کرد: مدیریت و درمان آسیب‌پذیران اجتماعی از جمله معتادان، بیرون از فضای محلات، مانع از آسیب‌پذیری محلات و مساجد می‌شود.

   
  نام :
  نام خانوادگی :
  ایمیل :
   
  متن :
  متوسط امتیاز :
  %0
  تعداد آراء :
  0
  امتیاز شما :