مناره
ArticleID PicAddress Subject Date
{ArticleID}
{Header}
{Subject}

{Comment}

 {StringDate}
 
 • خانه، مدرسه و مسجد در جذب فرزندان به مساجد هم‌راستا باشند  
 • 1397-11-06 9:58:23  
 • تعداد بازدید : 15   
 • ارسال به دوستان
 •  
 •  
 • گروه فرهنگی ـ دبیر ستاد تفسیر قرآن کشور همسو نبودن رفتارهای تربیتی خانه، مدرسه و مسجد را یکی از دلایل کمرنگ شدن حضور کودکان و نوجوانان در مساجد خواند و گفت: اگر رفتارها در خانه و مدرسه مکمل هم باشند، افراد بیشتری به مساجد جذب می‌شوند.
  خانه، مدرسه و مسجد در جذب فرزندان به مساجد هم‌راستا نیستندحجت‌الاسلام محی‌الدین بهرام محمدیان، دبیر ستاد تفسیر قرآن کشور در گفت‌وگو با ایکنا از زنجان، اظهار کرد: یکی از دلایل کمرنگ شدن حضور کودکان، نوجوانان و جوانان در مساجد این است که خانه، مسجد و مدرسه در کنار یکدیگر نیستند، اگر رفتارهای تربیتی خانه و مدرسه مکمل هم باشد و مدرسه بتواند با مسجد پیوند بخورد، حضور کودکان و نوجوانان در مساجد بیشتر می‌شود. 
  وی تصریح کرد: البته در این بین ائمه جماعات نیز باید روش‌های دعوت به نماز را بیاموزند؛ زیرا این کار یک مهارت است و تا این مهارت را یاد نگیرند نمی‌توان از فرزندان انتظار داشت حضورشان در مساجد بیشتر شود اما با انجام روش‌های اصولی، اتفاقات خوبی می‌افتد. 
  این کارشناس دینی در مورد عملی شدن قرآن در زندگی خاطرنشان کرد: رجوع به قرآن مراتب متنوعی دارد. ما باید در ابتدا زبان قرآن را بیاموزیم و با قرآن انس داشته باشیم، یعنی روخوانی، روانخوانی و فهم معانی را مورد توجه قرار دهیم. 
  دبیر ستاد تفسیر قرآن کشور ادامه داد: پس از فهم معانی، باید در آیات آن تدبر و آن‌ها را تبدیل به رفتار در زندگی کنیم که این کار نیز باید مرحله به مرحله و با برنامه‌ریزی در آموزش و پرورش، مدارس و مساجد و حتی خانه‌ها انجام شود. 
  وی با اشاره به اینکه پیامبر(ص) فرمودند که نَوِّرُوا بُيُوتَكُمْ بِتِلَاوَةِ الْقُرْآنِ، بیان کرد: ابتدا باید از خانه‌ها آغاز کنیم و منازل به تلاوت قرآن روشن شود؛ در مدرسه بیاموزند و فکر کنند؛ در مساجد تدبر کنند و در جامعه به عمل برسانند. 
   
  نام :
  نام خانوادگی :
  ایمیل :
   
  متن :
  متوسط امتیاز :
  %0
  تعداد آراء :
  0
  امتیاز شما :