مناره
ArticleID PicAddress Subject Date
{ArticleID}
{Header}
{Subject}

{Comment}

 {StringDate}
 
جستجو :
موضوع :
انتخاب
SelectedItem :
   
 
مسجد بهترین مکان برای آموزش مصادیق اقتصاد مقاومتی
 
«اقتصاد مقاومتی چیست؟»
 
در چند سال اخير و با شدت يافتن تحريم‌های يک جانبه و غيرانسانی غرب عليه جمهوری اسلامی ايران با هدف متوقف كردن برنامه‌های صلح آميز هسته‌ای ايران، واژه‌ی جدید «اقتصاد مقاومتی» به ادبيات اقتصادی كشور اضافه و به فراخور حال و روز اقتصاد كشورمان مورد بحث قر...
 
خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه کانون های هرمزگان با اشاره به پتانسیل مساجد و کانون ها در تبیین مباحث دینی و اقتصادی گفت: مساجد و کانون ها بهترین رسانه برای تبیین مقوله اقتصاد و فرهنگ هستند.
 
موظف رستمی نقش ائمه جماعات در تبیین موضوع اقتصاد را مهم دانست و گفت: تأکید مبلغان دینی مبنی بر توجه مومنان در مصرف لقمه های حلال و دوری از احتکار و کم فروشی از جمله کارکردهای اقتصادی مسجد است
 
رئیس مرکز پژوهش‌های علوم انسانیِ اسلامی صدرا از برنامه‌ریزی برای برپایی نخستین اجلاس علمی ـ پژوهشی اقتصاد مقاومتی خبر داد و گفت: ما معتقدیم اقتصاد مقاومتی ارتباط تنگاتنگی با اقتصاد اسلامی و الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت دارد.
 
رییس پژوهشگاه فرهنگ واندیشه اسلامی گفت: در حوزه تولید نظر، نظریه‌پردازی و نظام سازی اقتصادی با مشکلاتی روبه رو هستیم که نیاز به حل و فصل و تعیین خط مشی جدی دارد.
 
عضو هیئت علمی گروه اقتصاد پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: 50 سال پیش بانکداری بدون ربا توسط افرادی همچون شهید صدر مطرح شد. نظریه این علما، حذف ربا از معاملات بانکی بود.
 
رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: در حوزه بانکداری اسلامی سال‌هاست که قدم به قدم جلو رفته‌ایم و اکنون به این مرحله رسیدیم اما بی‌شک برای اقتصاد اسلامی نیاز به کار جدی، پویا و تخصصی‌تر داریم.
 
 
  • تعداد رکورد ها : 42